17.3 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

YDP Yasa-Sen’i kınadı

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında “Sendikanın haksız grevi Meclis çalışmasını sabote etti” ifadelerine yer veren Büyükyılmaz “Bugün Cumhuriyet Meclisi, Meclis stenograflarının son dakikada greve gitmeleri sebebi ile çalışamamış ve Meclis çalışmaları bir hafta sekteye uğramıştır” dedi.

Büyükyılmaz, “Grev sebebi olarak başka konular ileri sürülse bile grevin esas sebebinin stenografların ve sendikanın Meclis’te uygulamaya konulan kart sistemine karşı olmalarından kaynaklandığı anlaşılmıştır. “Bu sendikal sistem ve anlayış devam ettiği müddetçe, KKTC’nin içinde bulunduğu statükonun değişmesi mümkün değildir” görüşüne yer verdi.

Büyükyılmaz, Meclis Başkanı’nın bir daha bu tür emrivakilerle karşılaşmamak için gereken tedbirleri almalı ve ihtiyaç duyulması halinde Mahkemelerden stenograf istemesi gerektiğini kaydederek Yasama Çalışanları Dayanışma Sendikasını kınadı.

Ana Sayfa GÜNDEM YDP Yasa-Sen'i kınadı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 20 NİSAN 2021 SALI

  Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor?   20/04/2021 - Tarihinde Geçerli...