Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.21 Mayıs 2016 Cumartesi, 21:12

Yeni Doğuş Hareketi Partileşiyor…

1974 sonrası adaya gelen Türkiye kökenlilerden yeni siyasi oluşum.Uzun süredir yapılan istişare ve bölge toplantılarına sona doğru gelindiğiı belirtiliyor.Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgileye göre KKTC’de siyasi yapıda son günlerde devam eden bazı oluşumlar ivme kazandı.Mevcut partilerle ilgili yaşanan sıkıntılardan dolayı yeni oluşum yoluna giden bazı isimler 20 Mayıs tarihinde  bir araya gelerek partileşme süreçlerine hız verdiler.

yeni doğuşşş

Buna göre toplantıda alınan bazı kararlarsa şöyle;

-Ramazan ayı boyunca tüm bölgelerde iftar programları düzenlenerek halkla buluşmalar sağlanacak ve bayramın içinde de yeni oluşum açıklanacak.

-Tüm sivil toplum örgütlerinin katılacağı siyasi oluşumda farklı siyasi partlerden farklı Türkiye kökenli vekiller başta olmak üzere eski belediye baskanlığı yapmış ve halen mevcut görevde olan belediye başkanlarınında bu oluşumda yerini alacağı idda ediliyor.

Ayrıca geçen hafta sonu yapılan Yeni Doğuş Hareketi toplantısında da Karadeniz Kültür Derneği Eski Başkanı Turan Büyükyılmaz hareketi Genel Koordinatörlüğüne getirilmişti.

Güvenilir kaynakların verdiği bilgiye görede yeni oluşacak bu siyasi hareketin liderliğinide Ramazan Özçelik isminin üzerinde durulduğu belirtiliyor.

Özel Haber: https://kibrissondakika.com/

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz