Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.07 Ekim 2017 Cumartesi, 12:34

Yeni Prosedürle Uzun Kuyruk Oluşması Bekleniyor

Güney Kıbrıs’taki Larnaka ve Baf Havalimanlarındaki pasaport ve seyahat belgelerinin, sıkı bir şekilde kontrol edilmesi işlemlerinin, Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe gireceği, bu nedenle havalimanlarındaki kontrollerde uzun kuyrukların oluşmasının beklendiği belirtildi. 

Fileleftheros gazetesi, pasaport ve seyahat belgelerin, sıkı bir şekilde kontrol edilmesine bağlı olarak oluşacak kuyruklar nedeniyle, havalimanları işletmecisi Hermes Airports şirketinin, polisten ve güvenlik makamlarından ek tedbir almasını talep ettiğini yazdı.

Yürürlüğe girecek olan bu yeni prosedürlerin, AB tüzüğünün gerekliliği olduğunu yazan gazete, bunun, Schengen Anlaşması üyesi olmayan ülkeler ve bu ülkelere seyahat edecek olan Avrupa vatandaşlarının tümüne pasaport kontrolü ve veri tabanı kullanılarak kimlik verilerinin çapraz kontrolünü öngördüğünü belirtti.

Gazete Güney Kıbrıs, Bulgaristan, Romanya ve Arnavutluk’un, Schengen Anlaşması düzenlemelerinin geçerli olmadığı (askıya alındığı) ve üçüncü ülke olarak addedilen, dört ülke olduğunu da anımsattı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz