18.2 C
Lefkoşa
5 Aralık 2020 Cumartesi

YSK’dan Maraş’la İlgili Men Kararı

YSK, KAPALI MARAŞ BÖLGESİNDE VE/VEYA CİVARINDA HERHANGİ BİR TÖRENİN YAPILMASININ VEYA O MAHALDE NUTUK VEYA DEMEÇ VERİLMESİNİN MEN EDİLMESİNE VE GEREĞİNİN YAPILMASINA KARAR VERDİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kapalı Maraş bölgesinde ve/veya civarında herhangi bir törenin yapılmasının veya o mahalde nutuk veya demeç verilmesinin men edilmesine ve gereğinin yapılmasına karar verdi.
Oy birliğiyle alınan karar, Polis Genel Müdürü’ne, Gazimağusa Belediye Başkanı’na ve Gazimağusa Polis Müdürü’ne tebliğ edildi.
YSK, Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş’ın Seçim Koordinatörü Avukat Ali Tunçtaşlı’nın dün ilettiği şikayet yazısını değerlendirerek aldığı kararı açıkladı.
YSK, 11 Ekim tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Halkoylaması ile ilgili Seçim Takvimi içinde Kapalı Maraş bölgesinin açılması nedeni ile tören yapılmasının, 5/1976 Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 80. maddesi altında yasak olduğunu vurguladı.
Kararda, bugün Kapalı Maraş bölgesinde ve/veya civarında herhangi bir törenin yapılmasının veya o mahalde nutuk veya demeç verilmesinin men edilmesine ve gereğinin yapılması için kararın Polis Genel Müdürü’ne, Gazimağusa Belediye Başkanı’na ve Gazimağusa Polis Müdürü’ne tebliğine oy birliği ile karar verildiği duyuruldu.

Ana Sayfa GÜNDEM YSK'dan Maraş'la İlgili Men Kararı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

1 Kişi İşten Çıkarıldı, 1200 Kişi Ateş Püskürdü.

  Gebru’nun işten çıkarılmasının ardından 1200 protesto mektubu Google’ın yapay zeka etik araştırmacısı Timnit Gebru'yu işten çıkarması dev şirkette bir sarsıntıya yol açtı. Bin iki yüzden...