Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.06 Ekim 2016 Perşembe, 18:50

Yurt Sevgisi Bunu Gerektirir

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ülkede “çevre seferberliğini planlamak” amacıyla Cumhurbaşkanlığı’nda geniş katılımlı bir eşgüdüm toplantısı çağrısı yaptı.“Çevre konusunda acil toplumsal seferberliğe ihtiyaç duyulduğunu” vurgulayan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ülke genelinde yaygın ve kitlesel bir çevre hareketinin kısa sürede başlatılması için “harekete geçti”.

Cumhurbaşkanı Akıncı başkanlığında 8 Ekim Cumartesi saat 10.00’da Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak toplantıya, Cumhuriyet Meclisi Başkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı, Turizm ve Çevre Bakanı, Milli Eğitim Bakanı ve müsteşarları, Meclis’te temsil edilen siyasi partiler, belediyeler ve sivil toplum örgütleri davet edildi.

1475766735

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu aracılığıyla açıklama yapan Cumhurbaşkanı Akıncı, ülkenin en önemli sorunlarından birinin; “çevre konusundaki duyarsızlık” olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “yaşadığımız yerlerde ne yazık ki dikkat çekecek kadar yaygın bir kirlilik ve bakımsızlık söz konusudur” ifadelerini kullanarak, “Çevre konusunda tüm kurumlarıyla devletin, sivil toplum ve her bir yurttaşın büyük bir sorumluluğu vardır ve bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek, daha fazla ertelenemeyecek bir ihtiyaçtır. Yurt sevgisi bunu gerektirir” dedi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz