8 C
Lefkoşa
9 Mart 2021 Salı

Zuckerberg’in Şifresi

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de hacklendi. Zuckerberg’in Twitter ve Pinterest hesapları Suudi asıllı oldukları öğrenilen hackerler tarafından ele geçirildi.

Saldırının hemen ardından Twitter’ın hesabı askıya aldı. Hackerlar, Zuckerberg’in Twitter şifresini de açıkladı: ‘dadada’… Şifre, basitliğiyle dikkat çekiyor.

Ocak 2012’den beri tweet atmayan Zuckerberg’in profilinde saldırganların attığı tweet’ler de kaldırıldı.

Bir gün önce gerçekleşen saldırı sonrası Zuckerberg hesapların kontrolünü bir süreliğine kaybetmişti. ‘OurMine’ takma isimli korsan, Zuckerberg’in hesaplarına erişim için gerekli bilgilere, daha önce sızdırılan LinkedIn hesap verileri sayesinde ulaştığını iddia etmişti.

Mark Zuckerberg, güvenlik konusunda oldukça titiz davranıyor. Zuckerberg’in 7 milyon dolarlık malikanesini daha güvenli hale getirmek için çevredeki evleri de satın aldığı biliniyor. Gittiği her yere koruma ordusu götüren Zuckerberg, bunun için Facebook bütçesinden her yıl 30 milyon dolar harcıyor.

Ana Sayfa BİLİM VE TEKNOLOJİ Zuckerberg'in Şifresi

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 8 MART 2021 PAZARTESİ

Son 24 saatte yapılan test sayısı 6164 olup, 12'si yerel 17 pozitif vakaya rastlanmış, 43 kişi taburcu edilmiştir. 2 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiş,...